Čo je Curiosin?

Aj hojenie chronických rán môže byť rýchlejšie

Curiosin® gél

  • Účinne podporuje prirodzené hojenie rán aj v prípade chronických rán
  • Prítomný komplex zinku chráni ranu pred infekciami

Kryštálovo číry gél s obsahom zink-hyaluronátu je kľúčovým prvkom konceptu vlhkého hojenia rán.

Curiosin® gél ako jeden z kľúčových prvkov v modernej liečbe hojenia rán udržiava poškodené tkanivo vlhké (aj keď nie na pohľad) a zrýchľuje tak hojenie každej rany. Zinočnatý komplex tiež chráni ranu pred infekciami a tým pred následnými zápalmi. Preto je možné dosiahnuť úspech aj pri hojení ťažko hojacich sa chronických ranách.

Curiosin® gél je číry a bez vône, preto Vám ani náhodne počas liečby neznečistí oblečenie. Vďaka gélovej forme sa ľahko aplikuje na ranu.

Zmenou tradičného staršieho postupu hojenia rán na tzv. vlhký proces hojenia rán sa zabezpečuje prirodzené a rýchlejšie hojenie všetkých rán. Tento moderný prístup vlhkého hojenia rán je veľkou nádejou hlavne pre pacientov trpiacich chronickými ranami, u ktorých často neúspech v liečbe končí až amputáciou končatiny.

Pri liečbe chronických rán je potrebné dodržiavať všetky zásady moderného konceptu vlhkého hojenia rán od hojenia spodných vrstiev tkanív, cez správne ošetrenie samotnej rany až po profesionálne prekrytie. Súčasťou komplexnej liečby je aj liečba prípadných kauzálnych ochorení.

Curiosin® gél obsahuje vysokočistý zink-hyaluronát, ktorý je veľmi príbuzný prirodzenému hyaluronánu*, ktorý sa nachádza v medzibunkovom priestore tela. Táto biomolekula (v prírode sa vyskytujúca molekula) je obohatená o zinok, čím sa dosahujú doplnkové účinky hyaluronátu v Curiosin® géle (antibakteriálny a protizápalový).

Curiosin® gél tiež obsahuje karbomér (gélotvornú látku), sorbát draselný (konzervačnú látku), vodu na injekcie (podobnú sterilnej vode) a z pohľadu mikrobiologickej čistoty spĺňa požiadavky európskeho liekopisu a noriem. Na Slovensku je dostupný v 30 g balení.

*ako hyaluronán sa často označujú vo všeobecnosti aj iné príbuzné zlúčeniny (či už prirodzene sa vyskytujúce v tele alebo v iných prípravkoch), ako kyselina hyalurónová a jej soli – hyaluronáty, hlavne hyaluronát sodný. V literatúrach sa tiež používajú ich skratky skr. kyselina hyalurónová – HA alebo hyaluronát sodný – NaHA.

Curiosin a jeho zink-hyaluronát je v mnohých európskych krajinách patentom spoločnosti Gedeon Richter Plc.

Untitled6

Príbalový leták Curiosin® gélu