Curiosin® gél v liečbe hojenia chronických rán

Curiosin® gél , kryštálovo číry gél je jeden z elementov konceptu moderného vlhkého hojenia rán.

Moderné preväzy pre vlhké hojenie spolu s Curiosin® gélom zabezpečujú optimálne vlhké prostredie v poškodenom tkanive počas všetkých fáz hojenia, čím sa stáva proces fyziologický, rýchly a prospešnejší aj v prípade hojenia chronických rán, kde nádej a schopnosť zachrániť končatinu je kľúčovým cieľom každého pacienta.

Curiosin® gél s obsahom zink hyaluronátu je inovatívny hydrogél, ktorý nielen poskytuje rane potrebnú vodu ale viazaný zinok chráni ranu pred infekciami. Tým sa zlepšuje epitelizácia tkaniva a čas potrebný na regeneráciu sa výrazne zníži.*

Untitled4

Kombináciou techník vlhkého procesu hojenia rany, ktoré na svojej popularite narastajú spolu s Curiosin® gélom sa zlepšuje granulácia a epitelizácia. V prípade chronických rán epitelizáciou (akoby povrchovým vyhojením) starostlivosť o ranu nekončí, gél je možné aj naďalej aplikovať na podporenie vnútorných sekundárnych procesov hojenia, čím sa pokožka stáva silnejšou, odolnejšou a pružnejšou voči vonkajším vplyvom.*

Rovnako je prospešné aplikovať Curiosin® gél ako prevenciu v blízkej oblasti postihnutých miest, aby sa zabránilo ich rozširovaniu a tiež v prípade formujúcich sa vredov.
*Ako hyaluronán sa často označujú vo všeobecnosti aj iné príbuzné zlúčeniny (či už prirodzene sa vyskytujúce v tele alebo v iných prípavkoch), ako kyselina hyalurónová a jej soli, hlavne hyaluronát sodný (skr. HA, NaHA).